Buca Belediyesi, ilki Ocak ayında açılan ve büyük talep gören Belediye Lokantası’nın ikincisini Mustafa Kemal Mahallesi’nde açmaya hazırlanıyor. Buca Belediyesi Gediz Ek Hizmet Binası’nda hizmet verecek ikinci Belediye Lokantası’nda 4 çeşit yemekten oluşan menü 45 liradan vatandaşlara sunulacak.

Belediye Lokantası 3

ZORLUKLAR DAYANIŞMAYLA AŞILACAK

Toplum olarak büyük ekonomik zorluklar yaşadığımız şu günleri ancak dayanışma ile atlatabileceğimize dikkat çeken Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, "Kaptanın iyisi fırtınada belli olur diye bir tabir vardır toplumumuzda. Bizler yerel yönetimler olarak kent yoksulluğunun bu denli arttığı bir dönemde yalnızca fen işleri hizmetleri ile topluma fayda sağlayamayız. Emeklilerimiz 10 bin lira maaş ile bir ayı geçirirken, öğrencilerimiz yokluk nedeni ile öğünlerini atlamak zorunda kalırken, birçok kişi sağlıklı temiz gıdaya ulaşamazken koltuklarımızda gönül rahatlığıyla oturamayız. Bu nedenle yerel yönetimler olarak elimizi taşın altına koymak zorundayız. Hep birlikte dayanışma içerisinde bugünleri atlatacağız” diye konuştu.

Karşıyaka'da Bir Yerel Üretici Pazarı Daha Karşıyaka'da Bir Yerel Üretici Pazarı Daha

SAĞLIKLI VE DOYURUCU MENÜ

Başkan Görkem Duman, yeni açılacak Belediye Lokantası’nın da aynı anlayışla hizmet vereceğini belirterek, “Yine dört çeşit menüyü 45 liradan vatandaşlarımıza sunuyoruz. Öğünlerimizin sağlıklı ve doyurucu olması önceliğimiz olacak. Yalnızca sebze değil, et ve tavuk ürünleri de menümüzde yer alacak” dedi.