Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın seçim vaatleri arasında yer alan 5 katlı ve 3 bin metrekare büyüklüğündeki Gaziemir Gençlik Merkezi’nin inşaatında sona yaklaşıldı.

Gaziemir Gençlik Merkezi Inşaatında Sona Doğru (1)

Proje ve çalışmalarıyla gençlerin eğitim hayatlarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan Gaziemir Belediyesi, genç kuşaklar için özel bir projeyi daha yaşama geçiriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Gaziemir Belediyesi iş birliğiyle kente kazandırılan Gaziemir Gençlik Merkezi’nin yapım çalışmalarında sona gelindi.

Gaziemir Gençlik Merkezi Inşaatında Sona Doğru (3)

Gençleri sosyal ve kültürel yönden desteklemek için hayata geçirilen ve kaba inşaat aşaması hızla tamamlanan 5 kat yüksekliğindeki merkezin, iç tasarımı da tamamlanmak üzere. 3 bin metrekare kapalı alana sahip merkezde, yabancı dil eğitimi derslikleri, robotik kodlama, e-spor, sanal gerçeklik odası, kütüphane, laboratuar ve sesli-sesiz çalışma birimleri olacak. İnşaat çalışmaları hızla devam eden merkez, yakın zamanda hizmete açılacak.

Tugay: "İzmir ve Samsun Kadersel Olarak Bağlı İki Şehir" Tugay: "İzmir ve Samsun Kadersel Olarak Bağlı İki Şehir"

Halil Arda-24

“Sözlerimi tutmanın onurunu yaşıyorum”

Gaziemir Gençlik Merkezi’nin seçim vaatleri arasında yer alan bir proje olduğunu ve Gaziemir’de örneğinin olmadığını belirten Belediye Başkanı Halil Arda, “Verdiğimiz sözleri teker teker tutmanın onurunu yaşıyorum. Gaziemir; fuar, havaalanı, serbest bölge ile İzmir’in dünyaya açılan kapısı durumunda. O nedenle dil bilen gençlere ihtiyacımız var. Merkezin zemin katında inovasyon merkezi, kafeterya, kütüphane olacak, bir katı dil merkezi olacak. Bir katında öğrencilerin çalışabileceği sınıflar, çok amaçlı salon yer alacak. Diğer katta, e-spor, mutfak atölyesi, ses odaları olacak. En üst kat ise gençlerin kendini ifade edeceği, konferans salonu ve açık alandan oluşacak. Yakın zamanda hizmete açacağımız Gençlik Merkezimiz, ülkesine faydalı, Atatürk devrimlerine sahip çıkan nesiller yetiştirecek. Gençlik Merkezimizin inşaatını tamamlayarak seçimden önce gençlerin hizmetine sunmak için yoğun bir tempoda çalışıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e desteği için çok teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.