CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Tire Süt Kooperatifi'ni ziyaret etti. Tarım ve hayvancılığın çok zor koşullarda yapıldığını, köylünün alın terinin karşılığının verilmesi gerektiğini belirten Tugay, üreticiye moral verdi. Kimsenin karamsarlığa kapılmamasını isteyen Tugay, “Son derece bilinçli bir şekilde bu işi yönetmeye geldiğimizi bilin. İçiniz rahat olsun. Sıkıntıları beraber atlatacağız” dedi. Türkiye'nin en büyük açık hava pazarı olan Tire Salı Pazarını da ziyaret eden ve esnafın ekonomik sıkıntılarını dinleyen Tugay, sorunları aşmanın formülü olarak seçim sandığını işaret etti.

Başkan Tugay 19 Mayıs Programı İçin Samsun'da Başkan Tugay 19 Mayıs Programı İçin Samsun'da

F O T O4-5

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, tarım ve hayvancılık için büyük öneme sahip olan Tire'yi ziyaret etti. Sabahın erken saatlerinde CHP Tire Belediye Başkan Adayı Hayati Okuroğlu ve CHP Tire İlçe Başkanı Gürol Soyuer ile Tire Süt Kooperatifi’ne gelen Cemil Tugay, Tire Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk ve üreticilerle buluştu. Kooperatifte incelemelerde bulunan Tugay, ülkede tarımın çok zor koşullarda yapılmaya çalışıldığını söyledi.

F O T O2-5

“TÜRKİYE’DE TARIM GERİYE GİDİYOR”

Türkiye’de tarımın her geçen gün kötüye gittiğini anlatan Tugay, “Bizim bölgemiz tarım açısından çok önemli. İzmir bitkisel tarımda Türkiye’de üçüncü şehir. Hayvansal üretimde de ikinci şehir. Ancak önümüzde ciddi bir sorun var. Gıda krizi. Yaşanan bu sorundan dolayı fiyatlar da sürekli yükseliyor. Üretimi güçlü tutup üreticiyi desteklemek lazım. Bu stratejik öneme. Belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Önümüzdeki dönemle ilgili lütfen karamsar olmayın. Son derece bilinçli bir şekilde bu işi yönetmeye geldiğimizi bilin. İçiniz rahat olsun. Sıkıntıları beraber atacağız. Siz işinizi yapın, ben de görevimi yapacağım merak etmeyin” diye konuştu.

F O T O3-6

“BÜTÜN ÜRETİCİ KOOPERATİFLERİ İLE ÇALIŞACAĞIZ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun köylüye, üreticiye ve kooperatiflere yönelik desteklerine atıfta bulunan Tugay, şunları söyledi: “İzmir’de bütün üretici kooperatifleri ile çalışacağız. Benim amacım İzmir’in üreticilerine destek olmak. Ödemelerin düzenli olması konusunda çok hassas olacağım. Ben sizden büyümenizi ve gelişmenizi bekliyorum. Sadece İzmir değil Ege Bölgesi ve Türkiye’ye açılacağınız yeni hamleler bekliyorum.”

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk ise Tugay'ın başkanlığı döneminde de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile çalışmak istediklerini belirtti.

F O T O8-1

TİRE PAZARINDA ESNAFI DİNLEDİ, ALIŞVERİŞ YAPTI

Cemil Tugay, Türkiye'nin en büyük açık hava pazarı olan Tire Salı Pazarı’nı da ziyaret etti. Esnafla dertleşen, yurttaşların ekonomik olarak yaşadığı sıkıntıları dinleyen Tugay, sorunları aşmanın formülünü anlattı. Seçmenin elinde güçlü bir silah olan sandığın 31 Mart'ta kurulacağını hatırlatan Tugay, CHP'li başkanların seçilmesi halinde, ülkenin nefes alacağını vurguladı. Tugay, pazardan alışveriş de yaptı.