İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sivas Katliamı’nın 31. yıl dönümünde Madımak Oteli’nde katledilen 33 aydını, 3 Temmuz Çarşamba günü İzmir Sanat Merkezi'nde düzenlenen programla anacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege 78'liler Demokrasi ve Dayanışma Derneği'nin katkılarıyla Sivas Katliamı’nın 31. yıl dönümünde Madımak Oteli’nde katledilen aydınlar için anma programı düzenleyecek. 3 Temmuz Çarşamba günü saat 19.00’da Kültürpark İzmir Sanat Merkezi’ndeki program; Alevi Bektaşi Federasyonu Ege Bölge Sorumlusu Gülbahar Kaplan'ın ve Ege 78'liler Demokrasi ve Dayanışma Derneği Başkanı Temur Taşdemir'in açılış konuşmaları ile başlayacak. Anma programında video gösterimi, panel, şiir ve müzik dinletisi yer alacak.

Konak'ta Yaz Okullarına Kayıtlar Başladı Konak'ta Yaz Okullarına Kayıtlar Başladı

Ezgiler, aydınlar için çalacak

Ege 78'liler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bilgehan Oğuz'un kolaylaştırıcı olacağı panelde Avukat Beydağ Tıraş Öneri, Yazar Hidayet Karakuş ile 25. ve 26. Dönem CHP İzmir Milletvekili ve Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren Şair-Yazar Metin Altıok’un kızı Zeynep Altıok Akatlı konuşmacı olarak yer alacak. İzmir Tiyatroları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Özgür Tiyatro'nun kurucusu Özgür Başkaya tarafından gerçekleştirilecek şiir dinletisinin ardından Sivas Katliamı ile ilgili ezgiler, Grup SonDakka tarafından seslendirilecek.

30.06.2024 1E7E3A07 7E20 42E1 B37C F29D225C0806