İzmir'de İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) işbirliği ile 'İzmir İş Dünyası Buluşması' düzenlendi. Toplantıya katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilk kez yan yana poz verdi.

Foto5-11

ÖZEL'DEN 'ANKET' AÇIKLAMASI

Toplantıda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, "Belediye başkan adaylarını belirlerken memnuniyet anketi yaparız. İzmir seçmeninin notu kıttır. Buradaki belediye başkanlarını başka yere yollasak çok memnun olunan hizmetler anlatılır ama İzmir'de beklentiler yüksek. Bizim İzmir'de aday gösterdiğimiz, göstermediğimiz tüm adaylarımız, partimizi hiç utandırmamış, sıkıntıya sokmamış ve bundan sonraki dönemler için çok umutlu olduğumuz arkadaşlarımız" dedi.

Foto1-16

SOYER: "UMARIM DEĞİŞİM DÖNÜŞÜMLE DEVAM EDER"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de konuşmasında Özel ve Tugay'a hitap ederek, "Vadettiğim projelerin önemli bir kısmını tamamladım. Yeni gelecek Büyükşehir Belediye Başkanı'na 'kokmayan bir körfez' bıraktık. Geriye kalan projeleri de yeni gelecek yönetimin tamamlamasını temenni ediyorum. Dilerim ve umut ederim değişim sloganı ile başlayan süreç doğada olduğu gibi dönüşümle devam eder. Biz İzmir'de ektiğimiz her bir tohumun takipçisi olmaya, mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Başkan Tugay 19 Mayıs Programı İçin Samsun'da Başkan Tugay 19 Mayıs Programı İçin Samsun'da

Foto4-12

TUGAY: "DÖNÜŞÜM SÜRECİNİ İZMİR'DEN BAŞLATMAK ÇOK YAKIŞACAK"

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ise, "İzmir'in doğal, kültürel mirasının korunması önemli. İzmir'in geleneklerinin korunması önemli. Siyasilere özellikle CHP'lilere 'İzmir'de uzun yıllardır neden CHP tercih ediliyor' soruları yöneltiliyor. Partimizin laikliğe, çağdaşlığa, demokrasiye dair değerlerinin, İzmir'in değerleri ile örtüşmesinden dolayı İzmir'in tercihi olduğumuzu anlatıyoruz. İzmir, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, her türlü gerici anlayışa karşı çağdaşlığı, laikliği, özgürlüğü savunan siyasetçilerin destekçisi olmaya devam edecek. Biz de bu süreçte içinde bulunduğumuz günlerde siyasetin halktan kopmasına karşı, çağın gereklerini yerine getirme ihtiyacını karşılayarak, genel başkanımızın önderliğinde değişim süreci başlattık. Tunç Başkanın söylediği gibi bu değişim, bir dönüşümle tamamlanacak. Bu değişim ve dönüşüm sürecini İzmir'den başlatmak İzmir'e çok yakışacaktır" diye konuştu.