Konaklı çocuklar Konak Belediyesi, İzmir Diş Hekimleri Odası, İKKB ve Kordon Soroptimist Kulübünün düzenlediği eğlenceli Diş Sağlığı Eğitimiyle diş fırçalamayı öğrendi. 

Konak Belediyesi'nden 'Sağlıklı' Hizmet Konak Belediyesi'nden 'Sağlıklı' Hizmet

Konak’tan Çocuklara Diş Fırçalamayı Sevdiren Proje (7)

Konak Belediyesi’nin Diş Hekimleri Odası, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) ve Kordon Soroptimist Kulübüyle birlikte hazırladığı proje kapsamında 3-6 yaş grubundaki çocuklara diş sağlığı eğitimi verildi.

Konak’tan Çocuklara Diş Fırçalamayı Sevdiren Proje (3)

Beştepeler, Agora ve Toros semt merkezlerinde düzenlenen programa, bu semt merkezlerinde oyun odasına devam eden çocuklar katıldı.

Konak’tan Çocuklara Diş Fırçalamayı Sevdiren Proje (1)

Oldukça eğlenceli geçen eğitim kapsamında çocuklar doğru şekilde diş fırçalamayı, günde kaç kez diş fırçalanacağını, diş fırçası ve diş macununu nasıl kullanacaklarını öğrendi. 

Konak’tan Çocuklara Diş Fırçalamayı Sevdiren Proje (8)

Neşeli eğitim

İzmir Diş Hekimleri Odası Eğitim Komisyonundan Diş Hekimi Filiz Yamaner’in eğlenceli anlatımını ilgiyle dinleyen çocuklar, diş ve çene modeli maketi üzerinde uygulamalı olarak diş fırçalamayı gördü. Öğrendiklerini, neşe içinde izledikleri çizgi film ile pekiştiren çocuklara eğitim bitiminde diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.