Efes Selçuk Çocuk Meclisi, ilk toplantılarında aldıkları yeni yıla girmeden önce sokak hayvanlarını besleme kararını Filiz Başkan’ın desteğiyle yerine getirdi.

çocuk meclisi can dostları (1)

Çocuklar, kent sokaklarını gezerek belediyenin sokak hayvanları besleme noktalarına mama bıraktı. Ardından esnafa ve sokaktaki vatandaşlara mutlu yıllar dileyerek, can dostlarına verilmek üzere küçük paketler halinde mama hediye ettiler. 

çocuk meclisi can dostları (3)

Duyarlı Efes Selçuk Çocuk Meclisi üyeleri daha sonra meclis salonuna gelerek Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel ile buluştu. Şehit haberleri nedeniyle iptal edilen yeni yıl panayırı ile ilgili çocuklara bilgi veren Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Bir önceki mecliste yeni yıl panayırı yapma kararı almıştık. Ancak ülkemizdeki üzücü olaylar oldu ve bu sebeple iptal etmek zorunda kaldık” dedi. 

çocuk meclisi can dostları (5)

Efes Selçuk Çocuk Meclisi’nin ikinci toplantısında okulların yarıyıl tatilinde çocukların isteklerinin yerine getirileceğini belirten Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel’in çocuklara ve ailelerine yeni yılda mutluluk ve huzur dilemesinin çocuk meclisinin son toplantısını sona erdi. 

çocuk meclisi can dostları (4)

Akdeniz'i Bir Karede Anlat! | İki Yarışma Bir Arada Akdeniz'i Bir Karede Anlat! | İki Yarışma Bir Arada

Efes Selçuk Çocuk Meclisi üyeleri kendilerinin belediye başkanları tarafından bu denli önemsendiğine çok mutlu olduklarını dile getirdiler.