Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, Esendere Seçim Koordinasyon Merkezi’nde CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’yı ağırladı.

Image00001

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İzmir’de ilk seçim ziyaretini Karabağlar’da gerçekleştirdi. Vatandaşlar tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Kınay ve Nazlıaka, burada seçim süreci ve 31 Mart sonrası yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karabağlar’dan başlayan Türkiye İttifakı hakkında konuşan Kınay, “Karabağlar’da her yerde kadınların eli emeği var. Karabağlar’da kadınların emeğini gücünü görünür kılacak, sesimizi birlikte büyüteceğiz. Yaşamın yarısı olan kadınlar Karabağlar’da seçimi kazanan, sesimizi büyüten olacaklar. Karabağlar için biz varız!” ifadelerini kaydetti. 

Başkan Tugay'dan Samsun'da Bandırma Vapuru'na Ziyaret Başkan Tugay'dan Samsun'da Bandırma Vapuru'na Ziyaret

Image00004

Sosyal demokrat belediyecilik anlayışına ihtiyacımız var

Her alanda toplumsal cinsiyet eşitsizliği yaşandığını belirten Nazlıaka, Türkiye’de yaşanan kutuplaşmaya dikkat çekti. İşçilerin açlık sınırında bir ücret aldığını, işsizliğin ise olağan olarak görüldüğünü belirten Nazlıaka, kayıtsız çalışanların altını çizerek sosyal güvencelerinin olmadığını belirtti. Bu alanda yerel yönetimlerin önemini vurgulayan Nazlıaka, “Sosyal belediyecilik anlayışına ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Image00007

Laiklik düşmanlarının hedefinde kadınlar var

Tarihin en cinsiyetçi meclisinin oluşturulduğunu ifade eden Nazlıaka, “Laiklik düşmanlarının hedefinde kadınlar var, çünkü kadın dönüştürücü güce sahiptir, kadın üretkendir, cesurdur” dedi. Geçirilen bu dönemde Cumhuriyet Halk Partisi olarak kadın adaylarla gurur duyduklarını belirten Nazlıaka, “Tüm kadın adaylarımızın kazandığı koşulda, her 4,5 kişiden birini kadın yönetecek” diye konuştu.

Image00008

İşimiz gücümüz Türkiye, işimiz gücümüz Karabağlar

Cumhuriyet Halk Partisi olarak kadın adaylar konusuyla özellikle ilgilendiklerini ifade eden Nazlıaka, CHP’li belediyelerde ayrımcılığa yer olmadığını ve zabıta, itfaiye, otobüs şoförü gibi alanlarda kadınlara da eşit hak verildiğini belirtti.

Image00015

Önce yerelde, sonra genelde

Ötekileştirilenlerin yanında olduklarını belirten Nazlıaka, bu mücadelelerini önce yerel alanda, sonrasında ise genelde sürdüreceklerini ifade etti. Şeriatı asla kabul etmeyeceklerinin altını çizen Nazlıaka, “Türkiye laiktir, laik kalacak. Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” dedi.

Image00014

Helil Başkan emek mücadelesinden gelen birisi

Bugün Helil Kınay’a destek vermek için geldiğini belirten Nazlıaka, “Sadece cinsiyeti nedeniyle değil. Kişiliğiyle, duruşuyla, bilgisiyle, liyakatiyle çok iyi bir belediye başkanı olacağı yönünde en ufak bir şüphemin olmadığını söyleyebilirim. Çünkü Helil Başkan emek mücadelesinin içinden gelen birisi. Genel merkez olarak da arkasındayız” dedi.

Image00002

Biz varız diyoruz

Yol arkadaşlarıyla daha güçlü olduğunu belirten Kınay, “Bugün burada hep bir aradayız ve biz varız diyoruz. Kadınlarımızı, gücümüzü, benim yol arkadaşlarımla ne kadar güçlü olduğumu göstereceğiz” dedi.

Image00013

Seçim Koordinasyon Merkezi’ndeki buluşmanın ardından Helil Kınay ve Aylin Nazlıaka, esnaf ziyaretinde bulundu. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Kınay ve Nazlıaka 1 Nisan’dan sonra bu sorunlara çözüm olmak için çalışmalara başlayacaklarını belirtti.