Konak'ta Günbatımında Gençlik Buluşması Var Konak'ta Günbatımında Gençlik Buluşması Var

Yerel seçimler için geri sayım başlarken CHP Menderes Belediye Başkan Adayı İlkay Çiçek, Menderes’in geleceğine dokunan projelerini açıklamaya devam ediyor. Menderes’in 44 mahallesine vurgu yapan 44 proje ile dikkat çeken Çiçek’in tüm kesimlerin faydalanabileceği yaşam merkezleri projesi de büyük beğeni topladı.

Menderes Yaşam Merkezi

Kemalpaşa Mahallesi’nde eski tekel binasının arkasındaki belediyeye ait alan içerisinde sinema, yeme içme alanları, okuma alanı, çocuk oyun alanı, sanal kütüphane v.b sosyal donatı noktalarının yer aldığı çok amaçlı proje hayata geçirilecek.

Engelsiz Yaşam Merkezi

Özel gereksinime ihtiyaç duyan bireylerin öz bakımlarının yapılabileceği, sosyalleşebileceği, özel eğitim alabileceği ve ailelerinin saatlik veya günlük bırakarak kendilerine de vakit ayırabileceği bir merkez kurulacak.

Emekli Yaşam Evi

Yaşlıların bir araya gelerek sosyalleşebilecekleri, temel sağlık ihtiyaçlarının yapılabildiği, farklı alanlarda eğitimlerin verilebileceği bir yaşam evi ilçeye kazandırılacak.

Hanımeli Yaşam Merkezi

Kadınlara özel, içerisinde çeşitli kursların verileceği, arkadaşlarıyla bir araya gelerek keyiflice vakit geçirebilecekleri sosyal yaşam alanı Menderes’e kazandırılacak. Bu merkezde aynı zamanda psikolog ve hukuk danışmanlığı hizmeti de kadınlara sunulacak.

Muhtarlık Binası-STK Yerleşkesi

Muhtarlıkların fiziki şartlarının iyileştirilmesi sağlanacak. Bina sıkıntısı yaşayan muhtarlara yeni muhtarlıklar kazandırılacak. Ayrıca ilçede bulunan sivil toplum kuruluşlarının aynı yerde olmasına imkan sağlayan yerleşke projesi de hayata geçirilecek.

"Herkesin sesi olacağız"

Vaat edilen projeleri göreve gelmesi halinde hızlı şekilde hayata geçireceklerini ifade eden CHP Menderes Belediye Başkan Adayı İlkay Çiçek, "Menderes’imizin 44 mahallesine dokunan projelerimizle yeni döneme hazırız. Tüm hemşehrilerimizin talep ve ihtiyacına yönelik hazırladığımız projelerimizi 1 Nisan itibariyle hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Heyecanlıyız, içimizdeki hizmet aşkı ile herkesin sesi olacak projelerimizi Menderes’imize kazandırmak istiyoruz. Bu kapsamda yaşam merkezleri projemizi de hazırladık. 7’den 70’e herkesin faydalanabileceği projelerimizle Menderes’imizi geleceğe taşıyacağız" dedi. 

Fotoğraf (5)-3