CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, katıldığı bir programda duygu dolu anlar yaşadı. Tugay, mezun olduğu İnönü Lisesi Mezunlar ve Öğretmenler Buluşması’nda, hayatına yön veren öğretmeni Saliha Akardere ve eski arkadaşlarıyla bir araya geldi. Tugay, eski arkadaşlarına, İzmir'de iz bırakacak çalışmalar yapmak istediğini anlattı. Akardere de Tugay ile gurur duyduğunu söyledi.

Whatsapp Image 2024 03 27 At 13.39.26

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, kendisinin de lise ve ortaokul döneminde okuyup mezun olduğu İnönü Lisesi’nin öğretmen ve mezunları ile buluştu. Büyük bir coşkunun yaşandığı buluşmada, Tugay kendisi ile fotoğraf çekmek isteyenleri kırmadı. Eski arkadaşlarının ve öğretmenlerinin yanında olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Cemil Tugay, “Burası inanılmaz güzel hatıraları olan bir okul. Burada okurken çok mutluydum. Hala görüştüğümüz arkadaşlarım var. Hayat aşama aşama beni birçoğunuzdan kopardı. Ben bir yerlere gelmenin onurunu yaşarken kişisel olarak kendi adıma değil benimle beraber bu hikâyenin tüm parçalarından onur duyuyorum. Umarım okulumu çok iyi temsil ediyorumdur. Benimle gurur duyuyorlardır” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 27 At 13.39.26 (1)

“TARİHE İZ BIRAKMAK İSTİYORUM”

Bundan sonraki dönemde İzmir’in tarihinde iz bırakacak güzel çalışmalar yapmak istediğini ifade eden Tugay, şunları söyledi: “Bu görevler oldukça zor. İnsanı ayakta tutan manevi güçlerden biri; gördüğümüz sevgi, ilgi, dayanışma, inanç. Bunlar çok değerli. Sizlerle burada olmak bana güç ve destek veriyor. Hocalarımız bizi gerçekten iyi yetiştirdi. O dönemde burada okuyan herkesin çok çalıştığına şahidim.”

Whatsapp Image 2024 03 27 At 13.39.27

TUGAY'IN ÖĞRETMENİ AKARDERE: ONUNLA GURUR DUYUYORUM

Cemil Tugay'ın 4 senelik lise döneminde biyoloji öğretmenliğini yapan Saliha Akardere  ise, “Cemil çok çalışkan ve başarılı bir öğrenciydi. Biyoloji öğretmeni olarak onu doktorluğa ben yönlendirdim. Doktor demek kafası çalışan insan demek. Herkes doktor olamaz. Ama Cemil'de bu potansiyel vardı. Onunla gurur duyuyorum. Ben aynı zamanda Çiğli'de oturuyorum ve onun Karşıyaka Belediye Başkanlığı dönemindeki çalışmalarına şahidim. O zaman da gurur duydum. İnşallah Büyükşehir Belediyesi’ni de kazanacak, kazanacağız. Başarılı olacağına inancım tam. Ona güveniyorum" dedi.

Çocuk İstismarı ve Akran Zorbalığına Karşı Örnek İşbirliği Çocuk İstismarı ve Akran Zorbalığına Karşı Örnek İşbirliği

Tugay daha sonra mezun olanlar ve öğretmenlerle sohbet edip, eski günlerden konuştu.