CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Türk-İş 3. Bölge Temsilciliğini ziyaret etti. Cemil Tugay'a CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay da eşlik etti.

Yerel yönetimlerin İller Bankası'ndan alması gereken payı alamadığını ifade eden Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde bütçe disiplini sağlayacaklarını belirterek, “Vergi alırken kimseye acımıyorlar. Ama o vergilerden yerel yönetimlere pay verirken kesiyorlar. İzmir’in hakkını her zaman arayacağız. Çalışanlarımızın hakları bize emanet. Bu konuda endişe duymayın” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 14.46.46

"BELEDİYE BAŞKANLARI PATRON DEĞİLDİR"

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Türk-İş 3. Bölge Temsilciliği’nde emekçilerle bir araya geldi. Emeğin gücüne her zaman inandığını ifade eden Tugay, “Belediye başkanları patron değildir. Belediyeler de şirket ve özel kurumlar değildir. Halka ait kurumlardır ve tabii ki çalışan arkadaşlarımız burada en fazla söz ve hak sahibi olan insanlardır. Belediye hizmetleri çalışanlar aracılığıyla yürür. Dolayısıyla çalışanların haklarının gözetilmesi çok önemli ve değerli” dedi.

"ÇOK FAZLA BELEDİYENİN KAZANILMASINI BEKLİYORUZ"

Yönetimin ortak akılla yapıldığı taktirde başarının kendiliğinden doğacağını vurgulayan Tugay, CHP'nin yeni kadrolarına olan güvenini şu sözlerle ifade etti: “CHP şu andaki anlayışıyla, yeni kadrolarıyla, Türkiye’de bir gurur tablosu oluşturmak üzere yola çıktı. Bu seçimde sadece İzmir değil, Türkiye için de iyi bir oy oranı, çok daha fazla belediyenin kazanılmasını bekliyoruz. Aynı zamanda bu halkımızın bize dair umudunu da gösterecek. Bizler bu toplumun, insanların hakkını korumak adına mücadele ederek bu noktalara geldik. Bundan sonra da bu duruşumuzdan vazgeçmeyeceğiz.”

Başkan Kınay 19 Mayıs'ta Gülsima İçin Koşacak Başkan Kınay 19 Mayıs'ta Gülsima İçin Koşacak

Whatsapp Image 2024 03 28 At 14.46.58

BÜTÇE DİSİPLİNİ SAĞLANACAK

Belediyelerin İller Bankası'ndan alması gereken payı alamadığını söyleyen Tugay, şöyle dedi: “Vergi alırken kimseye acımıyorlar. Ama o vergilerden yerel yönetimlere pay verirken kesiyorlar. Seçim dönemlerinde özellikle belediyeler sıkıntıya girsin diye bunu yapıyorlar. Bu kamu yönetimi ahlakına uymayan bir tutumdur. Bunu yaptıkları için kınanmalılar. Ama bildiğiniz gibi devleti kendi siyasetleri açısından kullanıyorlar. İzmir’in de hakkını her zaman arayacağız. Çalışanlarımızın hakları bize emanet. Bu konuda endişe içinde olmayın.”

“GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ”

Türk-İş İzmir 3. Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak da seçim sonuçlarına dair değerlendirmede bulunarak, “Görünen köy kılavuz istemez. Türk-İş olarak bize ne zaman, nerede ihtiyacınız olursa, biz buradayız. Evimiz burası. Türkiye işçi sınıfının baba ocağı Türk-İş burada. Emek neredeyse Türk-İş oradadır. 1952’den bu yana emekçiyi yalnız bırakmadık. Mücadeleye amasız ve fakatsız devam ediyoruz. Mücadeleyi gelecek nesle armağan ederek yolumuza devam edeceğiz” dedi.