CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, HAYTAP İzmir Temsilciği’ni ziyaret etti. Sokak hayvanlarının yaşam kalitesini arttıracaklarını ve kontrolsüz olarak çoğalmalarını önlemek için kısırlaştırma çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını anlatan Tugay, kedi ve köpekleri sahiplendirmek için de özel çalışma yürüteceklerini söyledi.

19 Mayıs'ta Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli 19 Mayıs'ta Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli

F O T O6-2

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği'ni ziyaret etti. HAYTAP temsilcilerinden Esin Önder, Senem Demirel Acar, Meral Örüç, Gülgün Hamamcıoğlu ve Bünyamin Bıçak ile görüşen Cemil Tugay, 31 Mart seçimlerinin ardından sokak hayvanlarına yönelik yapılacak çalışmalardan bahsetti.

F O T O7-2

Sokak hayvanlarının korunarak, yaşam kalitelerinin artması için ilçe belediyeleri ile koordineli şekilde çalışacaklarını vurgulayan Tugay, “Seyrek’teki hayvan hastanesinin yerini doğru bulmuyorum. Burası ulaşım açısından sıkıntılı. Onu, şehir içerisinde merkezde bir yere taşımamız gerekiyor. Hayvanları kısırlaştıracağız ve kontrolsüz olarak çoğalmasını önleyeceğiz. Yavru kedi ve köpekleri sahiplendirmek için daha çok çalışma yapacağız. Bunu tüm İzmir’e yaymak gibi bir düşüncem var.” 

HAYTAP temsilcileri de hayvanları korunması için Tugay'dan destek istedi.