Dev yeni yıl ağacı, yılbaşı temalı süslemeler, yiyecek ve hediyelik eşya stantlarının yer aldığı pazar, törenle ziyarete açıldı. Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “2024’ün ülkemize ve insanlarımıza güzellikler getireceğine inanıyor, umutla bir araya geleceğimiz pazarımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

Karşıyaka Belediyesi’nin gelenek haline getirdiği “Yeni Yıl Pazarı” bu sene 9 Aralık’ta Bostanlı Zühtü Işıl Meydanı’nda kapılarını açtı. 15 metrelik yeni yıl ağacı, yılbaşı temalı süslemeler, yiyecek ve hediyelik eşya stantları kuruldu. Kent A.Ş.’nin de çok sevilen balkabağı çorbasının yanı sıra yılbaşı temasına özel yiyecekler sunduğu büfesi de pazarda yerini aldı. Açılış törenine Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, eşi Öznur Tugay, meclis üyeleri ve başkan yardımcıları ile çok sayıda yurttaş katıldı. Karşıyaka Belediyesi Bandosunun sunduğu müzik dinletisiyle keyifli anlar yaşayan katılımcılar, törenin ardından pazarı gezdi ve sevdiklerine el emeği göz nuru hediyeler aldı.

yeniyıl(2)

YENİ YIL, YENİ UMUTLAR

Törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, geleceğe dair heyecan ve umutları yeşerten yeni yıl ruhunu bu sene de coşkuyla yaşatacaklarını vurgulayarak, “Yeni Yıl Pazarımızı 4 yıldır kuruyoruz. Bu ağacımız efsane oldu artık. Geçen yıllarda çokça fotoğrafı çekildi, çokça paylaşıldı. İzmir’de kurulan en büyük yılbaşı ağacı. Ona baktıkça geçen 4 yılda yaşadıklarımızı hatırlıyorum. Karşıyaka’da pek çok girişimci vatandaşımız var. Burada stant açanlar da onlardandır. Onların desteklenmesi ülkemizin kalkınması için önemlidir. İçinde üretme isteği olan, içinde ülkemiz için güzel şeyler yapma isteği olan herkese hepimizin el uzatması, destek olması gerekiyor. Belki söylenecek çok daha fazla şey var ama galiba söylenmesi gereken en önemli söz; hepinizin yeni yılı kutlu olsun şimdiden.  Birbirimiz için ne kadar çok iyi dilekte bulunursak eminim o kadar güzel olacak hayat hepimiz için. Yürekten hepinize sevgi ve saygıyla 2024 yılının güzellikler getirmesini, iyilikler getirmesini, sizin için, aileniz için, sevdikleriniz için, ülkemiz için, ülkemizde saygıya değer, sevgiye değer çalışan herkes için çok ama çok güzel bir yıl olsun. 2024’ün ülkemize ve insanlarımıza güzellikler getireceğine inanıyor, umutla bir araya geleceğimiz pazarımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

yeniyıl(5)

30 ARALIK’TA KUTLAMA

Karşıyaka Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Yeni Yıl Pazarı, 2 Ocak 2024’e kadar 10.00 ile 22.00 saatleri arasında konuklarını ağırlamaya devam edecek. Her gün canlı müzik dinletilerinin sunulacağı organizasyonda, 30 Aralık Cumartesi akşamı coşku dolu bir yılbaşı kutlaması gerçekleştirilecek.