Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Merkezi ara tatile özel etkinlik programı hazırladı. Evrensel Çocuk Merkezi ve Planetaryum’da 4-12 yaş arası çocuklara yönelik programlanan gösteriler 13-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi (14)

Başkan Tugay, “Sanatla, bilimle, sporla ilgilenen çocukların daha mücadeleci, olaylara daha farklı açılardan bakabilen bireyler olduğunu gözlemliyoruz. Dolayısıyla bu tür merkezlerde verilen hizmetler genç nesillerin geleceğe hazırlanmasında çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Başkan Ünsal 'Sokak Senin' Coşkusuna Ortak Oldu Başkan Ünsal 'Sokak Senin' Coşkusuna Ortak Oldu

Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi (7)-1

Karşıyaka Belediyesi ara tatilde çocuklara bilim ve eğlence dolu bir program hazırladı. Evrensel Çocuk Merkezi, paleontologlar, biyologlar, fizikçiler, aile-çocuk danışma rehberi ve müze rehberleri ile eğitim programları hazırladı. Bu kapsamda çocukların katılabileceği, İskelet Sistemi Atölyesi, Vitray Boyama Sanat Atölyesi, Yıldızların Parmak İzi Atölyesi, Kukla Gösterisi, Kuvvet ve Hareket Atölyesi, Teleskop Atölyesi, Quilling Sanat Atölyesi gibi etkinlikler de gerçekleştirilecek.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi (8)

Ayrıca merkezin içinde bulunan dinozor replikası, fosil kazı alanı, biyolojik gölet, planetaryum, minyatür iş makineleri ile yardımseverlik, dostluk, doğruluk, sorumluluk, sevgi, saygı ve hoşgörü gibi evrensel değerlerin anlatıldığı, sergi alanları da kullanıma açık olacak. Planetaryum’da da 11-19 Kasım tarihleri arasında astronomi temalı film gösterimleri gerçekleştirilecek. 

Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi (6)-1

“BİLİM VE SANATLA YETİŞEN GENÇ NESİLLER”

Karşıyaka’da genç nesillerin bilim ve sanatla ilgilenmesini önemsediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Evrensel Çocuk Merkezi ve Planetaryum ile çocuklarımızı bilimsel bakış açısıyla tanıştırıyoruz. Aldıkları teorik eğitimleri atölyelerle deneyime dönüştürmelerini sağlıyoruz. Sanatla, bilimle, sporla ilgilenen çocukların daha mücadeleci, olaylara daha farklı açılardan bakabilen bireyler olduğunu gözlemliyoruz. Dolayısıyla bu tür merkezlerde verilen hizmetler genç nesillerin geleceğe hazırlanmasında çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Hafta sonu, ara tatil, sömestre, bayram tatili, yaz tatili gibi tüm fırsatlarda çocuklarımıza zengin eğitici içeri olan programlar sunmak için çalışıyoruz. Bu ara tatilde de hem eğitici hem de eğlenceli deneyimler sunduğumuz Evrensel Çocuk Merkezi ve Planetaryum’a tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi (1)-1

ATÖLYELER VE PLANETARYUM FİLM GÖSTERİMLERİ

Çocukların merak duygularını, hayal güçlerini, yaratıcılıklarını ve eleştirel düşünme becerilerini oyunlarla geliştirmeyi amaçlayan atölye programları tatil boyunca her gün 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Aileler de çocuklarıyla birlikte eğitime dahil olabilecekler.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi (3)-1

Planetaryumda ise her gün 10.00’da Işık ile Yolculuk, 11.00’da Çocuklar için Güneş Sistemi, 13.00’da Ağaçların Yaşamı, 14.00’da Çocuklar için Güneş Sistemi, 15.00’da Işık ile Yolculuk, 16.00’da Astralis, 17.00’da Güneşin Ötesinde filmleri gösterilecek, hafta sonu ise 18.00’da Ağaçların Yaşamı filmi gösterimlere eklenecek.