Ege Bölgesi’ndeki başta şehir tiyatroları olmak üzere onlarca tiyatro topluluğunun yer aldığı Ege Tiyatrolar Birliği, 13. Ege Tiyatrolar Buluşması’nı Torbalı’da gerçekleştirdi. Her yıl bir şehirde buluşup oyunlar sahneleyen birlik, “Egeli Tiyatrolar Torbalı'da Buluşuyor” sloganıyla, Torbalı’da 2 gün boyunca çeşitli etkinliklere imza attı.

74Bcbf64 Ea2D 4060 970E Cd3B758703E7

Dikili Kent Arşivi ve Tanıtım Merkezi'ne Yoğun İlgi Dikili Kent Arşivi ve Tanıtım Merkezi'ne Yoğun İlgi

Torbalı Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan 13. Ege Tiyatrolar Buluşması, "Bu Sen Değilsin" isimli komedi oyunu ile başladı. Kadın ile erkeğin bir arada olma mücadelesini komik bir dille anlatan oyun, ilçe sakinleri tarafından tam not aldı.

D34B2Bed Fd57 419B Aed4 Fdfc68Ce949B

İKİNCİ GÜN DOLU DOLU GEÇTİ

13. Ege Tiyatrolar Buluşması, ikinci gününde ise birbirinden önemli programlar düzenlendi. İlk olarak Torbalı’ya gelen Egeli tiyatrocular Torbalı Kent Arşivi’ni ziyaret etti. Daha sonra ise Torbalı’nın antik geçmişine ışık tutan Metropolis’i gezen birlik üyeleri burada Prof. Dr. Serdar Aybek’ten Metropolis’in tiyatro geçmişi hakkında bilgi aldı.

C37A76B3 4F44 4A10 8Ebe 6964333A348B

Ziyaretlerin ardından ise Torbalı Ticaret Odası’nda toplantı gerçekleştiren Ege Tiyatrolar Birliği, desteklerinden ötürü Torbalı Belediyesi’ne teşekkür etti. 13. Ege Tiyatrolar Buluşması ise muhteşem bir oyunla son buldu. Ayvalık Belediye Tiyatrosu tarafından Türk-Rum mübadelesinin ardından zorunlu göçe tabi tutulan insanların yaşadıklarının anlatıldığı "Seni Alırsa Fırtına" isimli tiyatro oyunu gelen konukları duygulandırdı.

Ce578253 8E78 495D B365 Aa0D4B887Fd5

TEKİN: EGE TİYATRO BİRLİĞİ’Nİ AĞRILAMAKTAN ÖTÜRÜ ÇOK MUTLUYUZ

Gerçekleşen etkinliklerin ardından 10. yılını kutlayan Ege Tiyatrolar Birliği üyeleri ile pasta kesimi gerçekleştirildi. Torbalı’ya gelen Ege Tiyatrolar Birliği üyelerini ağırlamaktan ötürü çok mutlu olduklarını ifade eden Torbalı Belediyesi Sosyal ve Kültür İşler Müdürü Serkan Tekin, yaptığı açıklamada “Ege Tiyatrolar Buluşması’nın 13.’sünü ilçemizde düzenlemekten ötürü gerçekten çok mutluyuz. İki gün boyunca dolu dolu programlarla siz değerli sanatçıları ilçemizde ağırlamak bizler için de önemliydi. İlçemiz artık tiyatro ile özdeşleşmiş durumda. Bu konuda bize destek olan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Ege Tiyatro Birliği’nin kuruluşunun 10. yılını kutluyorum” ifadelerini kullandı.