İleri yaş grubuna eğitim hizmeti veren Olgun Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit, “Çınarlarımız değerlerimizdir. Onlarla gurur duyuyoruz” dedi. 

Hma3034 (1) (1)

Başkan Onur Yiğit, beden ve zihin sağlığı konusunda çeşitli eğitimler veren Olgun Gençlik Merkezi’nde 65 yaş üstü kursiyerlerle bir araya geldi.

Hma2964 (1) (1)

Kursiyerlerle satranç oynayan, şiir okuyan ve sohbet eden Yiğit, “Yıllarını ülkemize hizmet etmek için adamış büyüklerimizi burada misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Misafir olmalarının yanında oldukça faydalı eğitimler alma imkanına sahip oluyorlar. Onlarla zaman geçirmek çok güzel. Çınarlarımız değerlerimizdir. Onlarla gurur duyuyoruz. İyi ki varlar” diye konuştu. 

İzmir'in Engelli Dostu Plajları İzmir'in Engelli Dostu Plajları

Hma2880 (1) (1)

HEDEF ALZHEİMER’I ÖNLEMEK 

Merkezde haftada birer gün zihin çalıştırıcı akıl-zeka oyunları, drama, sandalye voleybolu, satranç, teknolojik cihaz semineri, İngilizce, yazı atölyesi ve hafıza eğitimleri gerçekleşiyor. 2’şer gün de spor-egzersiz eğitimlerinin yapıldığı merkezin uzman eğitmenleri, “Zihin ve beyin çalıştırıcı eğitimlerimiz, Alzheimer’in önlenmesine ya da gecikmesine yardımcı oluyor. Bu eğitimler sayesinde görsel ve kelime hafızasını diri tutmaya çalışıyoruz. Sandalye voleybolu ile spor-egzersiz eğitimlerimiz de beden ve kas çalışımına katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra eğitimlere katılan kursiyerlerimizde psikolojik iyilik hali ve işe yararlılık durumunu görüyoruz” diye konuştu.  Eğitmenler Balçova’da ikamet edenlerin yararlanabildiği tüm eğitimlerin ücretsiz olduğunu sözlerine ekledi.