İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne 14 yıl başkan olarak hizmet veren, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Sivri’nin adını yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak amacıyla bu yıl yedincisi düzenlenen 'İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması' için başvurular başladı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen yarışmaya; ortaokul ve lise öğrenimine devam eden öğrenciler başvurabiliyor. Başvurular 30 Kasım 2023 tarihine kadar devam edecek.

Öğrenim çağındaki çocuk ve gençlere yazmayı, yaşamayı, doğayı sevdirmek, öykücülüğü daha iyi tanıtıp, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve ödüllendirmek amacını taşıyan yarışmada dereceye giren öğrenciler, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ile ödüllendirilecek.

İsmail Sivri 11. Çocuk Öyküleri Yarışması Seçici Kurulu, tanınmış yazarlar; Hidayet Karakuş, Hüseyin Yurttaş, Hacer Kılcıoğlu, Mavisel Yener, Yunus Bekir Yurdakul, Defne Ongun, Gülşah Elikbank ile İGC Başkanı Dilek Gappi'den oluşuyor. Yarışmanın son katılım tarihi 30 Kasım 2023 olarak belirlendi.

Yarışmaya katılmak isteyenler eserlerini; [email protected] adresine gönderebilir, detaylı bilgi, şartname ve başvuru belgelerine https://www.igc.org.tr/content/cocuk-oykuleri-yarismasi adresinden ulaşabilir. 

Bornova Kısa Film Günleri 4. Kez Sinemaseverlerle Buluşuyor Bornova Kısa Film Günleri 4. Kez Sinemaseverlerle Buluşuyor

afiş-8