19 Mayıs'ta Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli 19 Mayıs'ta Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli

İlçeyi yakın zamanda dev Türk bayrakları ile süsleyen Menemen Belediyesi, bu kez de Atatürk Anıtı’nı açmaya hazırlanıyor. AKP'li Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin banisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını ilçemizde Türkiye’de bir ilk olacak projeyle yaşatmakla gurur duyuyoruz” dedi.

Son olarak Koyundere Kavşağı’nda dört adet dev boyutlu Türk bayrağının da yer aldığı peyzaj çalışmasını tamamlayan Menemen Belediyesi, bu kez de dört cepheden görülebilen Atatürk Anıtı’nı açmaya hazırlanıyor.

Fonu ay yıldızlı olacak şekilde kırmızı beyaz tasarlanan anıt, yerden 70 cm yükseklikte beton üstüne 184 adet çelik profilin yerleştirilmesiyle hayat bulacak. Anıt, dört bir yanından bakanlara aynı görseli sunacak. 

Whatsapp Image 2024 02 12 At 09.59.59 (1)

Pehlivan: "Değerlerimize sahip çıkıyoruz"

Yapımı süren anıta ilişkin açıklamalarda bulunan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu yaşarken, bu anıt hem bu özel tarihi vurgulamak için bir simge olacak hem de Menemen’imize çok yakışacak. İlçemizi en güzel bitkilerden, ağaçlardan oluşan peyzajlarımızla, aydınlatmalarımızla, Menemen’imizi simgeleyen taklarımızla güzelleştirirken, İzmir’de böylesi özel bir anıtın da Menemen’e yakışacağını düşünerek kolları sıvadık. Türkiye’de ilk olacak çalışmamız Ulukent’te tamamlandığında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dört bir cepheden görebileceğiz. Menemen’imize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.