Geçen ay sonunda yapılan e-genel kurul ile İzmir İş Kadınları Derneği'nin (İZİKAD) yeni başkanı seçilen Özden Monkul Erten, SwissOtel Büyük Efes’te düzenlenen Mart ayı üye toplantısında yapılan devir teslim töreni ile bayrağı önceki dönem başkanı Betül Sezgin’den devraldı. 

Izikad Toplu

İZİKAD APP hizmete girdi

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Erten, toplantıda yaptığı sunum ile derneğin yeni dönem stratejilerini, projelerini ve oluşturulan yuvarlak masaları üyelerle paylaştı. Geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerine çiçek ve hediyelerini takdim eden Erten, yaptıkları katkılardan dolayı kendilerine teşekkür etti. Özden Erten, toplantıda ayrıca dijitalleşme çalışmaları kapsamında hayata geçirilen; üyelerin iletişim, duyuru, etkinlik takip gibi dernek ile ilgili işlemlerini yapacakları mobil platform İZİKAD APP'in de tanıtımını gerçekleştirdi.

Özden Erten Betül Sezgin-1

"İZİKAD yeni projelerini tüm enerjisi ile hayata geçirecek"

İZİKAD’da 14 kişilik yeni yönetim kurulu olarak yeni bir yolculuğa başladıkları için çok heyecanlı ve gururlu olduklarını dile getiren İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Özden Monkul Erten, derneklerinin Atatürk’ün çağdaş uygarlık hedefi doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini söyledi. 

Yeni dönemde kadınların iş hayatında daha etkin olması, üst düzey rollerde daha çok kadının görev alması, kadın girişimciliğinin artırılması, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması amaçlarını gerçekleştirmek için sürdürülebilir kalkınma ve dijital dönüşüm projelerini hayata geçireceklerini belirten Erten, “Dünyamız yepyeni bir döneme girdi. Yapay zeka, yaşamın her alanında kullanılmaya ve dünyamızı dönüştürmeye başladı. İZİKAD, bu gelişmeleri yakından takip ederek süreçlerinde yapay zekadan faydalanan bir kurum olarak yoluna devam edecek. Ben ve yönetim kurulum, kadınların iş hayatında daha aktif olması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması adına tüm kurum, birlik ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliklerimizi artırma yolunda azimli ve kararlıyız. İZİKAD yeni projeleri ile kadınların hayatlarına daha çok dokunarak,topluma daha fazla katkı sağlamak için tüm enerjisi ile çalışacak” dedi.

Izikad Yönetim Kurulu

Toplantıda ayrıca Esin Aktay ve Gülcesu Kılıç İzmirli, kendi girişimlerini ve başarı hikayelerini dernek üyeleri ile paylaştı. İZİKAD’ın en yeni üyesi Umart Mimarlık Kurucu Ortağı Burcu Kaplan’a üyelik rozeti takılarak üye kabul töreni yapıldı.