Gaziemir Belediyesi, erken ergenlik dönemindeki çocukların sosyo-duygusal gelişimlerini desteklemek amacıyla geliştirilen Pozitif Ergen Gelişimi (PERGEL) Eğitim Programı’nı 20 çocuğa uyguladı.

Sosyal yönden güçlü bir toplum yaratmak için danışmanlık hizmetleri ve eğitimler düzenleyen Gaziemir Belediyesi, erken ergenlik çağındaki çocuklar için özel bir eğitim düzenledi. Belediye, Koç Üniversitesi akademisyenlerinin, çocukların sosyo-duygusal gelişimlerini desteklemek amacıyla geliştirdikleri Pozitif Ergen Gelişimi (PERGEL) eğitim programını, 5. ve 6. sınıf öğrencilerine uyguladı. Kadın Danışma Merkezi’nde düzenlenen ve ergen bireylerin öz düzenleme, ilişkilerini güçlendirme, yeni ilişkiler kurma, ilişkilerdeki problemleri çözme, olası zorbalıklarla baş etme ve ahlak gelişimlerini desteklemek amaçlayan eğitime, 5. ve 6. sınıf öğrencisi 20 çocuk katıldı.

Gaziemirli Çocuklar Pergel Ile Geleceğe Hazır (1)

Narlıdere'de Mesai Saatlerine Aşırı Sıcak Düzenlemesi Narlıdere'de Mesai Saatlerine Aşırı Sıcak Düzenlemesi

Uzman Psikolog Yağmur Cumert tarafından uygulanan ve 16 hafta süren eğitim programı kapsamında değişebilirlik ve değişime inanma, duygular ve empatik düşünme, iletişim, otomatik düşünceler ve yorumlar, ilişkilere özen gösterme ve ilişkileri güçlendirme, farklılıklara saygı gösterme, olumsuz duygularla başa çıkma, uzlaşma, akran zorbalığı, özerk-ilişkisel benlik ve karar verme, çaba ve başarı, ahlak gelişimi, gelecekte ben ve genel pekiştirme konuları işlendi.

Pozitif Ergen Gelişimi eğitim programını tamamlayan 20 çocuk sertifikalarını aldı.