Efes Selçuk Hıdırellez coşkusunu İsabey Mahallesi’nde düzenlenen şenlikle yaşadı. Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen şenlik coşku ve neşe içinde geçti. 

Baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin sembolü Hıdırellez kutlamaları Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in Roman Bandosu eşliğinde alana girmesiyle başladı. Şenlik alanına gelen Filiz Başkan, Hıdırellez ateşinden atladı.

Efes Selçuk'ta Hıdırellez (5)

Yoğun katılımla geçen şenlikte İsabey Mahallesi gençlerinden oluşan Roman Ritim Grubu ve Roman Dans Grubu performanslarıyla beğeni topladı.

Efes Selçuk'ta Hıdırellez (3)

Gösterilerin ardından sahneye çıkan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel her iki gruba da teşekkür ederek; “Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Az önce iki ayrı grubun performanslarını izlediniz. Bunlardan bir tanesi ritim grubuydu. Artık Efes Selçuk Belediyesi bünyesinde İsabey Mahallesi’nin yetenekli gençlerinden kurduğumuz bize ait olan, bizim insanlarımızdan olan ritim grubumuz var. Yine Roman Halk Dansları Grubumuz var. Her iki grubumuzun performansları da efsaneydi” dedi. 

Gaziemirli Çınarların 'İkinci Evi' Ata Evi 9 Yaşında Gaziemirli Çınarların 'İkinci Evi' Ata Evi 9 Yaşında

Efes Selçuk'ta Hıdırellez (2)

Hıdırellez’in baharın gelişini müjdelediği kadar bolluk ve bereketin sembolü olduğunu da belirten Başkan Ceritoğlu Sengel; “Her zaman şunu söylüyorum; bir arada yaşama kültürünü en güzel gerçekleştiren ilçelerden bir tanesiyiz. Baharın bereketi hepimizin üzerinde olsun. Huzur, barış, mutluluk içerisinde geçecek bir dönem olsun” dedi. 

Efes Selçuk'ta Hıdırellez (4)

Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Şenliği, Ümmiye Konseri ile devam etti.