İzmir, (DHA) - İzmir'in Bornova Belediyesi tarafından Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun sezon açılışı yapıldı. Geçen yıl tamamlanarak yüzme kurslarına ev sahipliği yapmaya başlayan havuzun yeni sezon açılışınının ilk kulacını ise Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un çaldığı düdükle Bornova Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Yüzme Takmı'nın gençleri attı.

camdibi-yari-olimpik-kapali-yuzme-havuzu-yeni-sezonu-acti_1295_dhaphoto5

Bornova Belediyesi tarafından Çamdibi semtinde yapılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun sezon açılışı yapıldı.
Açılışa Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, geçmiş dönem milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Atilla Sertel ve eski dönemlerden İlhan Kaya ile Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

camdibi-yari-olimpik-kapali-yuzme-havuzu-yeni-sezonu-acti_1295_dhaphoto3

Düzenlenen açılış töreninde Bornova Belediyesi Halk Dansları Ekibi Balkan danslarından örnekler sunarken, Bornova Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Yüzme Takımı'nın gösteri yarışı da ilgiyle izlendi. Genç yüzücülere İduğ, madalya takarak teşekkür etti.

camdibi-yari-olimpik-kapali-yuzme-havuzu-yeni-sezonu-acti_1295_dhaphoto7

'OLİMPİYAT ŞAMPİYONLARI YETİŞECEK'

Çamdibi semtinde havuzun önemli bir talep olduğunu hatırlatan İduğ, “Çamdibi'nde spor alanında başarıya ulaşabilecek inanılmaz yetenekli çocuklar var. Bizde bunu görerek yola çıktık. Olimpiyatlara şampiyonlar yetiştirmek ve yüzme bilmeyen Bornovalılara'da yüzme öğretebilmek için bu havuzu açtık. Çamdibi semtimize bu havuz çok yakıştı" dedi.

camdibi-yari-olimpik-kapali-yuzme-havuzu-yeni-sezonu-acti_1295_dhaphoto6

Belediye başkanı olduğu ilk zamanlarda Bornova'ya hizmet için yapılması gereken çalışmaları belirlediklerini anlatan İduğ, “Asfalt üretim tesisi kurarak Bornova'nın yollarını yenilemeye başladık. Çocuk oyun aktivite merkezleri, taziye evleri ve pazar yerleri ile Çamdibi'ne havuz yaptık. Kız öğrenciler için projelendirdiğimiz yurt binalarının yapımında sona yaklaştık. Yani bizim önceliklerimiz spor,eğitim, kadınlar ve çocuklar oldu. Yaptığımız tüm hizmetleri de Bornovalılar için yaptık ve yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.