Balçova Belediyesi tarafından düzenlenen yaz etkinliklerine katılan ilköğretim öğrencileri, sinema keyfi yaptı. Agora AVM’de toplu olarak film izleyen öğrencilere eğitimcilerle birlikte Balçova Belediyesi Başkan Yardımcısı Bora Er de eşlik etti.

Bornova Sokağı'nın Öyküsü Beyaz Perdede: 'Dönüşüm' Bornova Sokağı'nın Öyküsü Beyaz Perdede: 'Dönüşüm'

Dsc 0623 (1)

Yaz tatilinde olan çocuklara yönelik keyifli zaman geçirecekleri etkinlikler gerçekleştirmek istediklerini belirten Er, “Balçova’da yaşayan her yaş grubu bireye yönelik çalışmalarımız ve etkinliklerimiz sürüyor. Yarının geleceği çocuklarımız da güzel anılar biriktirsin, film izlemenin yanı sıra ilimizdeki bilim merkezlerini görsünler istiyoruz. Daha yaşanabilir Balçova için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

5 haftalık yaz etkinliklerine toplamda ilçede yaşayan 1500 öğrenci katıldı. Yapılan duyuru sonrasında semt evlerine müracaat ederek belirlenen öğrenciler, dönüşümlü olarak sinema dışında Karşıyaka Belediyesi’ne bağlı Evrensel Çocuk Müzesi, Karabağlar Belediyesi’ne bağlı Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Bilim Merkezi, Konak Belediyesi’ne bağlı Sancar Maruflu Bilim Merkezi’ni de ziyaret edecekler.