Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından erken yaşta hayvan sevgisi bilincinin aşılanması, sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi konularında okullarda çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Ömer Özkan İlkokulu’nda minik öğrencilere bilgiler aktarılarak, kedi maması dağıtıldı. Başkan Serdar Sandal, “Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılıyoruz. Onlara sokak hayvanlarını korumayı, beslemeyi ve sahip çıkmayı erken yaşlarda öğretmek için bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Sokak hayvanları sahipsiz değil, hepimiz sahip çıkalım” dedi.

Başkan Sandal “Bayraklı’nın çocukları hayvan sevgisiyle büyüyor” (4)

MAMA DESTEĞİ SÜRÜYOR

Bayraklı Belediyesi veteriner hekimleri; çocuklara hayvan sevgisi, barınma, korunma ve beslenme konularında bilinçlendirme çalışması yaptı. Bu kapsamda Ömer Özkan İlkokulu'nu ziyaret eden belediyenin veteriner hekimleri, çocuklara bilgiler aktararak kedi maması dağıttı. Etkinlikte öğrencilere sokak hayvanlarının temel ihtiyaçlarının karşılanmasında neler yapmaları gerektiği anlatıldı. İlkokullara ziyaretlerin süreceği belirtildi.

Başkan Sandal “Bayraklı’nın çocukları hayvan sevgisiyle büyüyor” (1)

CAN DOSTLAR EMİN ELLERDE

Öte yandan ilçenin birçok noktasında sokak hayvanları için belirli periyotlarda belediye ekipleri tarafından mama ve su bırakılıyor. Yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan can dostları unutmayan ekipler, bu kapsamda belirli periyotlarda sokakları gezerek hayvanları besliyor. Muayene veya tedavi edilmesi gereken hayvanlar ise Bayraklı Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde bakıma alınıyor.  Eğitim ve mama dağıtma çalışmalarının program dahilinde tüm okullara yayılabileceği belirtildi.

Başkan Sandal “Bayraklı’nın çocukları hayvan sevgisiyle büyüyor” (6)

HEPİMİZ SAHİP ÇIKALIM

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Sokak hayvanları Bayraklı’da sahipsiz değil. Belediye olarak iki merkezde can dostlara hizmet veriyoruz. Beslenmeden tedaviye, rehabilitasyona kadar her alanda sokak hayvanlarına destek oluyoruz. Bu duyarlılığı hepimiz göstermeliyiz ve can dostlara sahip çıkmalıyız. Bu kapsamda ayrıca okullarda düzenlediğimiz etkinliklerle de çocuklarımıza erken yaşlarda hayvan sevgisini aşılayarak, farkındalık çalışmaları yürütüyor ve öğrencilerimizi bilinçlendiriyoruz. Biliyoruz ki onların sevgisi, şefkati ve sağduyusu her şeyin üzerinde. Bu kenti çocuklarımızla birlikte şekillendirirken, can dostlarımızı da hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız” dedi.