İlçe tarihinin en büyük yatırımı olan altı iki kat otoparklı mega proje Kent Meydanı inşaatı nedeniyle geçici olarak yeni yerine taşınan Tepeköy pazarının yeni yeri için proje çalışmaları tamamlandı. İhale aşamasına gelen Tepeköy Mahallesi pazaryeri projesi şıklığı ile de dikkat çekiyor. Torbalı Vergi Dairesi’nin yanındaki alana yapılacak olan katlı pazaryeri, bodrum, zemin ve üst kattan oluşacak. Bodrum katında alışveriş için pazara gelen araçların bırakılacağı otopark, zemin katta sebze-meyve tezgahları, üst katta ise giyim-zücaciye tezgahları açılacak.

096d1345-0c2a-401e-a2c4-2f4ca4d366f8

11 BİN METREKARELİK ALANA SAHİP

Çok kısa süre içerisinde ihalesi gerçekleşecek olan pazaryeri, burada kalıcı olacak. Tam donanımlı bir şekilde hizmet verecek olan pazaryeri, karayoluna yakınlığı nedeniyle ilçe trafiğini de aksatmayacak. Alışverişini yapan vatandaşlar, karayolu aracılığı ile gideceği noktaya hızlıca geçerek, ilçede Perşembe günleri oluşan kaosun da önüne geçmiş olacak. Şimdilik Muratbey Mahallesi’ndeki alanda hizmet veren pazarcı esnafı, yeni pazaryeri müjdesiyle büyük sevinç yaşadı. Toplam 11 bin metrekarelik alana sahip olacak olan yeni pazaryerinin tamamı kapalı olacak.

124095de-73a8-432f-9b3a-d9b08b0f4fae

İzmir'in Engelli Dostu Plajları İzmir'in Engelli Dostu Plajları

BAŞKAN TEKİN: HAYIRLI OLSUN

Peyzaj düzenlemeleriyle birlikte çok daha şık bir görüntüye sahip olacak olan yeni pazaryerinde tezgahlar da tek tip olacak. Esnafın ve vatandaşın ihtiyaçlarına yönelik olarak inşa edilecek olan pazarın şimdiden ilçe halkına hayırlı olmasını dileyen Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Kısa süre önce inşaatı başlayan ve hızla ilerleyen kent meydanı projemiz nedeniyle Tepeköy pazarımız Muratbey’e taşınmıştı. Bu taşınmanın geçici olduğunu ifade etmiştik. Şimdi kalıcı pazaryeri için hazırlıklarımız tamamlandı. Projemiz tamam, ihaleye çıkıyoruz. Çok kısa sürede de inşaata başlıyoruz. Söz verdiğimiz gibi Tepeköy pazarı çok kısa sürede Tepeköy’de tekrar kurulacak. Esnafa, vatandaşa ve ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.