Karşıyaka Belediyesi, Sınav Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen yarışmada ödüle layık görüldü. Yaklaşık 3 bini aşkın öğrenci ve öğretmenin kullandığı oylar sonucunda "İzmir’in Enleri"nin seçildiği yarışmada, Evrensel Çocuk Merkezi "En Güzel Park/Bahçe" kategorisinde ödül aldı.

foto(2)

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Evrensel Çocuk Merkezi ile geleceğe umutla bakan; aklı, bilimi, sanatı, sahip olduğumuz değerleri önemseyen nesiller yetiştirmek amacıyla çalışıyoruz. Aklı ve bilimi rehber edinen nesiller yetişmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

foto(3)

İzmir Sınav Eğitim Kurumları çatısı altında sayıları 3 bini aşan öğrenci ve öğretmenin kullandığı oylar sonucunda 11 dalda İzmir’in Enleri belirlendi. İzmir’de 2023’ün en beğenilenlerini ortaya koyan ödüller, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Karşıyaka Belediyesi tarafından kente kazandırılan, yeni nesilleri evrensel değerler ve bilimle buluşturan Evrensel Çocuk Merkezi ‘En Güzel Park/Bahçe’ kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödülü, Karşıyaka Sınav Koleji’nde düzenlenen törene katılan Karşıyaka Belediyesi iştiraki Kent A.Ş yönetici Aslı Saka Candar aldı. 

Bornova'da Sinema Tutkunlarına Bahar Gösterimi Bornova'da Sinema Tutkunlarına Bahar Gösterimi

foto(4)

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK

Türkiye'de alanında ilk ve tek olan Evrensel Çocuk Merkezi, grup ziyaretleri yanı sıra bireysel katılımcılara da hizmet veriyor. Yalı Mahallesi'nde 7 bin 200 metrekare arazi üzerinde kurulu olan Merkez, özellikle sunduğu ‘etkileşimli eğitim’ imkanıyla çocukların ve ailelerin vazgeçilmez adreslerinden biri olma özelliği taşıyor. Merkezin açık alanında paleontoloji adası, biyolojik gölet, fosil kazı adası ve inşaat adası gibi çeşitli bölümler bulunuyor. Kapalı bölümde ise yardımseverlik, dostluk, doğruluk, sorumluluk, sevgi, saygı ve hoşgörü gibi evrensel değerlerin anlatıldığı sergi alanları yer alıyor. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde çeşitli atölye ve etkinliklerin düzenlendiği merkezin bünyesinde Ege Bölgesi’nin en büyüğü olma özelliği taşıyan planetaryum da bulunuyor.

foto(11)

“AKLI VE BİLİMİ REHBER EDİNEN NESİLLER” 

Karşıyakalı çocukların bilim, doğa ve sanatı önemseyen nesiller olarak yetişmesi için kararlılıkla çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Evrensel Çocuk Merkezi ve bünyesinde bulunan planetaryum ile geleceğe umutla bakan; aklı, bilimi, sanatı, sahip olduğumuz değerleri önemseyen nesiller yetiştirmek amacıyla çalışıyoruz. Proje ve faaliyetlerimizde bunu odağımıza alarak çalışmalarımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Bu ödül, bize ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Oy kullanan öğretmen ve öğrencilerimize, bu başarıda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Aklı ve bilimi rehber edinen nesiller yetişmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.