Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın seçim vaatleri arasında yer alan 5 katlı ve 3 bin metrekare büyüklüğündeki Gaziemir Gençlik Merkezi’nin inşaatı hızla devam ediyor. 

Gaziemir Gençlik Merkezi hızla yükseliyor   (1)

Başkan Tugay'dan 'İnciraltı Planları'na Dair Açıklama Başkan Tugay'dan 'İnciraltı Planları'na Dair Açıklama

Proje ve çalışmalarıyla gençlerin eğitim hayatlarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan Gaziemir Belediyesi, genç kuşaklar için özel bir projeyi daha yaşama geçiriyor.

Gaziemir Gençlik Merkezi hızla yükseliyor   (2)

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Gaziemir Belediyesi iş birliğiyle kente kazandırılacak Gençlik Merkezi’nin yapım çalışmaları hızla sürüyor. Gençlerin sosyal ve kültürel yönden desteklemek için hayata geçirilen 5 kat yüksekliğindeki merkezin kaba inşaat aşaması tamamlandı.

Gaziemir Gençlik Merkezi hızla yükseliyor   (4)

3 bin metrekare kapalı alana sahip merkezde, yabancı dil eğitimi derslikleri, robotik kodlama, e-spor, sanal gerçeklik odası, kütüphane, laboratuar ve sesli-sesiz çalışma birimleri olacak.

Halil Arda-21

“Sözlerimi tutmanın onurunu yaşıyorum”

Gaziemir Gençlik Merkezi’nin seçim vaatleri arasında yer alan bir proje olduğunu ve Gaziemir’de örneğinin olmadığını belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Verdiğimiz sözleri teker teker tutmanın onurunu yaşıyorum. Gaziemir; fuar, havaalanı, serbest bölge ile İzmir’in dünyaya açılan kapısı durumunda. O nedenle dil bilen geçlere ihtiyacımız var. Merkezin zemin katında inovasyon merkezi, kafeterya, kütüphane olacak, bir katı dil merkezi olacak. Bir katında öğrencilerin çalışabileceği sınıflar, çok amaçlı salon yer alacak. Diğer katta, e-spor, mutfak atölyesi, ses odaları olacak. En üst kat ise gençlerin kendini ifade edeceği, konferans salonu ve açık alandan oluşacak. Yakın zamanda hizmete açacağımız Gençlik Merkezimiz, ülkesine faydalı, Atatürk devrimlerine sahip çıkan nesiller yetiştirecek” ifadelerini kullandı.