Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 14 Mayıs Mahallesi'nde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu’nun yanında yer alan park alanını 'öğrenci dostu' kafeye dönüştürecek. Üniversite öğrencileri ile alanı kontrol eden Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, proje ile ilgili olarak gençlere yeni yapılacak olan Efes Kantin'den bahsetti, onların fikirlerini aldı.

İZDENİZ'in Yaz Seferleri Başlıyor İZDENİZ'in Yaz Seferleri Başlıyor

SER_1739

Gençlerin sosyal yaşantısına katkı sağlamak, genç öğrencilere dinlenme ve sosyal etkileşim imkânları sunmak amacıyla yapılması düşünülen Efes Kantin'in kısa sürede tamamlanarak Şubat ayı sonunda hizmete başlayacağını müjdeleyen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, mini kafenin yapılacağı alana giderek öğrencilerin de fikirlerini aldı.

SER_1671

Üniversitede öğrenim gören öğrencilerin kısa süreli oturup çay kahve içecek bir alanın olmadığını ve aynı zamanda fotokopi ihtiyaçları için öğrencilerin genelde şehir merkezine gitmek zorunda kaldıklarını belirten Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, “Öğrencilerimiz daha rahat etsin ve aynı zamanda sosyalleşebilsinler diye minik bir kafeterya yapacağız bu alana. Hem fotokopilerini çektirebilecekler, hem çay-kahve içerken atıştırmalık yiyecekleri de bulabilecekleri bir yer olacak. Bu arada gençlerin söylediği gibi tabii ki, öğrenci dostu olacak” dedi.

GÖRSEL EFES KANTİN (1)

Çay kahve, su tatlı çeşitleri ve soğuk içeceklerin bulunduğu kafede self servis hizmeti verilecek. Mini kafede aynı zamanda öğrencilerin büyük ihtiyaç duyduğu fotokopi makinası da yer alacak.

GÖRSEL EFES KANTİN (2)

Belediyenin kendi kaynakları ile konteyner tarzında yapılacak olan kafenin çatısı seyir terası olarak da kullanılabilecek. Kafeye gelen öğrenciler ve mahalle sakinleri kentin eşsiz manzarasını seyretme fırsatı da bulabilecekler.