Cavit Akgün / Datça (Muğla), (DHA) - Muğla'nın Datça ilçesinde otluk alanda yangın çıktı. Yerleşim bölgesine yakın alanda çıkan ve hızla yayılan alevlere havadan ve karadan müdahale başlatıldı.

datcada-otluk-alanda-yangin_6504_dhaphoto1

Yangın, saat 18.30 sıralarında Datça'nın Kargı mevkisindeki otluk alanda çıktı. Yerleşim bölgesine yakın alanda çıkan yangını gören vatandaşlar, durumu orman ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yangına 50 arazöz ve 250 personel ile karadan, 6 helikopter ve 6 uçak ile de havadan müdahale başlatıldı. Yanan bölgeden yayılan duman ile gökyüzü gri renge bürünürken, alevler hızla yayıldı. Ekipler alevlerin yerleşim bölgesine sıçramadan kontrol altına alabilmek için yoğun çaba sarf ediyor.

datcada-yerlesim-yerine-yakin-bolgede-otluk-alanda-yangin-cikti-3-_8375_dhaphoto1

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Muğla'nın Datça ilçesinde yerleşim yerlerine yakın bölgedeki otluk alanda çıkan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucu yaklaşık 3 saat sonra kontrol altına alındı. Yangının yerleşim bölgesine tehdit oluşturmadan kontrol altına alındığı belirtildi. Ekipler soğutma çalışmalarını sürdürürken, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme de başlatıldı.