Başkan Tugay'dan 'İnciraltı Planları'na Dair Açıklama Başkan Tugay'dan 'İnciraltı Planları'na Dair Açıklama

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Çeşme Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeline toplumda afet bilinci oluşturmak amacıyla yangın güvenlik eğitimi verildi.

_     İzmir İtfaiyesi’nden Zabıta personeline   yangın güvenlik eğitimi verildi  5

Zabıta Daire Başkanlığı’nın Alaçatı Çarşı’da yapılan eğitimlerinde zabıta personeli, yangın yanma bilgisi, yangın yerindeki tehlikeler, söndürme maddeleri ve teknikleri gibi başlıca konularda eğitime tabi tutuldu. İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü’nde görev yapan eğitmen tarafından verilen eğitimlerin sonunda zabıta personeline yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı.

_     İzmir İtfaiyesi’nden Zabıta personeline   yangın güvenlik eğitimi verildi  10

Eğitim kapsamında başlangıç aşamasındaki yangınlara müdahale edebilecek seviyede bilgi sahibi olmak, yangın sınıflarını ve uygun söndürme maddelerini belirlemek, yangın söndürme cihazlarını ve kullanımlarını öğrenmek, yangın esnasında doğru hareket tarzı ve müdahale yöntemlerini öğrenmek, muhtemel can kayıplarını önlemek amacıyla binayı hızlı, güvenli ve planlı bir şekilde tahliye etmek, Acil Durum Eylem Planı ile ilgili temel seviyede bilgi sahibi olmak ve yangın müdahale ekiplerinin görev ve sorumluluklarını öğrenmek konularına değinildi.